До весни 2019 року український мед має подорожчати як мінімум вдвічі. Такі прогнози пасічників коментує Вадим Паньківський, комерційний директор ТОВ «Бартнік», на iAgro.

Він згадує: в лютому-березні 2018 р. експортери меду протягом двох тижнів штучно підвищили цінову планку закупівлі майже до 2 $/кг. «Бджолярам це сподобалося, і вони сподіваються, що така ситуація знову повториться», — говорить Паньківський.

Нинішні ціни, які встановилися на ринку, пасічники не вважають адекватними. На сьогодні вони в середньому становлять 1,3-1,5 $/кг. В сусідній Білорусі ціна складає близько $3, в Молдові — $3,5.

Виробники меду нарікають, що перекупники цілеспрямовано занижують ціни. Експортери ж апелюють тим, що попит на український мед за кордоном падає. Основні покупці — ЄС та США, накопичили чималі запаси меду, тому дорого купувати не будуть і поступово зменшують обсяги імпорту.

Це підтверджує статика. За 9 місяців цього року експорт українського меду порівняно з аналогічним періодом минулого року знизився на 40%, до 28 тис. т.

«Очевидно, що ми втрачаємо не тільки в натуральному і грошовому вираженні, але й свої позиції на ключових ринках збуту українського меду», — зазначає Ганна Бурка, національний консультант ФАО на своєму Facebook.

Поки що пасічники продають мед неохоче, притримуючи його до часу, коли ціна стане вищою. Володимир Стретович, президент Союзу пасічників, додає, що уже під кінець року мед додасть в ціні 5-6 грн на кілограмі.

До слова, виробництво меду в Україні носить переважно «аматорський» характер: з 80-100 тис. тонн загального обсягу на частку сільськогосподарських підприємств припадає до 10%, решту забезпечують домашні господарства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.