В Україні 40% сільгосппродуктів виробляють приватні домоволодіння, яких налічується 689 тис., причому тільки 4,5% з них готові зареєструватися як фермери-платники податків, свідчать результати опитування, опубліковані АПК-Інформ.

Третина селян, які мають домашні ферми, не проти зареєструватися у фіскальних органах як юридичні особи, 53% — як фізичні (ФОП).

Правда, в разі ФОП селянам буде набагато важче отримати державну підтримку, адже дотації нараховуються на гектар землі, вартість або одиницю і обсяг виробленого товару, а для цього необхідна повна звітність.

Так чи інакше всі суб’єкти підприємництва можуть претендувати на держпідтримку, обіцяє Олена Ковальова, заступник міністра аграрної політики та продовольства України, дотації повинні надаватися незалежно від обсягів доходів або виручки.

Наприклад, ЄС нараховує допомогу своїм фермерам, виходячи із соціальних і екологічних, а не економічних аспектів розвитку села, поступово відмовляючись від принципу виділення грошей «на гектар».

Як ми писали раніше, 22% опитаних українців, які містять сільськогосподарських тварин, вимагають розширити програму здешевлення утримання корів. І Максим Мартинюк, перший заступник міністра агрополітики України, відповів їм, що міністерство розглядає такий варіант.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.