Img 6565 696x464

Кирило Кочергін з села Матвіївка Запорізької області почав вирощувати шафран, повідомляє Zanoza.

На двох сотках фермер разом з родиною посадив 9 тис. цибулин. У минулому на цій площі вони ростили полуницю і малину, проте через високі витрати і падіння ціни на ягоди перейшли на більш високомаржинальний бізнес.

Світові ціни на шафран становлять від $3 до $30-35 за один грам. Херсонські фермери, з яких брав приклад Кочергін, продають свій урожай шафрану по $5/г.

Img 6685

Одна цибулина розсади шафрану коштує 6-10 грн в роздріб в залежності від розміру і ваги. Оптом можна купити за $7-15/кг. Для посадки потрібно певним чином підготувати грунт. Втім, посушливі умови Запорізької області цій рослині цілком підходять. Шафран не вимагає поливу і підживлення.

За 1 г свого шафрану запорізький фермер призначив ціну 195 грн. Зі своєї ділянки він розраховує зібрати від 60 до 100 г тичинок. Щоб отримати 1 г спеції, потрібно зібрати близько 150 квіток. У кожній квітці 3 тичинки, а в 1 г — близько 450.

Img 6601

У пік цвітіння Кочергін збирає 3-4 тис. квіток на день. 1 жовтня його плантація вже зацвіла і за два тижні досягла піку.

Основний час і зусилля фермера йдуть на те, щоб перебрати квітки, висушити їх. Шафран — багаторічна культура, і його цибулини можна отримувати шляхом розмноження, поступово збільшуючи посівні площі. Що і збирається зробити Кочергін. Продавати спецію він буде в роздріб.