Стартап Agrograph, створений співробітниками Вісконсинського університету в Мадисоне (США) вже охрестили “Священним Граалем” сільського господарства, пише The Cap Times.

Програмне забезпечення моделює будь-який вид рослинництва і точно пророкує врожайність в будь-якій точці планети, аж до конкретної області. «Все одно, вирощуєте ви кукурудзу в Айові або брокколі у Великобританії», — говорить Джеймс О’брайен, один із співзасновників стартапу.

Він створив «Агрограф» на пару з іншим вченим Мутлу Оздоганом, з яким познайомився в дитячому садочку, куди ходили і їхні діти. Оздоган давно займався механізмами прогнозування врожаю і розмірковував, як їх комерціалізувати.

Оздоган широко використовував супутникові дані для картування та моделювання іригаційних систем. О’брайен працює бізнес-консультантом агротехнологів університету.

Третій автор Агрографа» — програміст Павло Пінкас, інженер-хімік, кандидат технічних наук Празького технологічного інституту.

Технологія точного моделювання урожайності створена не для фермерів, зазначають його творці, а для тих, хто обслуговує агробізнес — юристів, аудиторів, страховиків, трейдерів і так далі.

За словами О’брайена, досвідченим фермерам подібний механізм не такий необхідний: у них є свої бази даних про врожаї, накопичені десятиліттями, на основі яких вони самі будують собі прогнози.

До того ж у агропідприємств є потужний технологічний ресурс у вигляді точного землеробства.

Однак компаніям, які працюють з виробниками, не вистачає тієї ж міри розуміння і занурення в дані, підкреслює О’брайен.

Тим же аудиторам для незалежної перевірки часто доводиться грунтуватися на сумнівних даних про врожайність від окремих господарств або відкритих джерел.

“Ви приймаєте важливі рішення на основі анекдотичних даних, — каже О’брайен. — Це свого роду чорний ящик».

«Агрограф» вирішує цю проблему, надаючи історичні дані по мільйону полів, оцінку рівня врожаю, продуктивність, зрошувальний статус, втрати води, екологічні наслідки.

Технологія розблокує величезну кількість супутникових даних, охоплюючи всі основні регіони сільськогосподарського виробництва світу від Латинської Америки до Китаю, і надає на їх основі різноманітні інформаційні продукти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.