Transplantersmall 696x464

Під Сан-Франциско почала роботу роботизована гідропонна ферма. Штучні агро-роботи обробляють площу 8 тис. кв. м, вирощуючи на ній латук, повідомляє MIT Technology Review.

Продуктивність теплиці її творці — фахівці компанії Iron ox — оцінюють у 26 тис. головок в рік, або в 5 разів більше, ніж можуть зібрати вручну люди на звичайній фермі такого ж розміру.

Управляє процесом програмне забезпечення The Brain. «Мозок» управляє механічними руками — вони пересаджують паростки з меншого лотка в більший, коли салат досягає певної зрілості. Роботи побільше вантажать контейнери з водою.

Компанія планує поставляти зелень в ресторани і магазини, а поки торгує ними в місцевому магазині.

Крім роботів ферму обслуговують 15 співробітників. Найскладнішим у створенні цього виробництва було налагодити спільну роботу машин з різними завданнями, розповідає співвласник Iron ox Брендон Александер.

Вирішила цю проблему система The Brain. Софт контролює рівень азоту, мікроклімат і місце розташування і дії роботів, підказує людям, на які ділянки в даний момент направити механічних співробітників.

Ряд процесів все ж ще поки контролюють люди, наприклад, посів і обробку салату, хоча Iron ox планує роботизувати і ці ділянки.

За задумом творців ферми, роботи зовсім не позбавляють людей роботи, а лише вивільняють руки і мізки для того, щоб задіяти на більш складних і відповідальних ділянках, де не вистачає живих співробітників.

Роботи вирішують багаторічну проблему браку некваліфікованої робочої сили на міських і традиційних фермах.

До того ж роботи прискорюють всі процеси виробництва і не потребують зарплати. Подібні ферми легко створювати в містах, що позбавляє від необхідності витрачати час і кошти на доставку продуктів із сільської місцевості.

Єдиний недолік таких виробництв — істотні стартові вкладення, які не можуть дозволити собі маленькі компанії і фермери.