Останні 2 тижні поляки ретельніше почали перевіряти вантажі малини, в тому числі замороженої, які надходять з України. Незважаючи на наявність повного комплекту супровідних документів, вантажівки надовго блокують на кордоні, повідомляє асоціація Укрсадпром.

Поляки здійснюють відбір зразків на проведення додаткових лабораторних аналізів, які займають від 3 до 10 днів.

Весь цей час вантажівки стоять на кордоні, а українські компанії несуть додаткові витрати. Експорт стає невигідним, скаржаться в асоціації.

Владнати ситуацію Укрсадпром попросив першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економічного розвитку та торгівлі України Степана Кубіва та міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Варто зазначити, що саме Польща є найбільшим покупцем української замороженої малини. Наприклад, із 2 тис. т експортованих у серпні ягід 80% довелося на Польщу. Раніше її частка складала  67%.

Така ситуація не влаштовує польських фермерів. Вони обурюються та влаштовують страйки проти української продукції. Войовничі настрої фермерів підсилюють активісти, які поширюють інформацію про нібито фінансування Польщею створення промислових плодово-ягідних насаджень в Україні.

Нагадаємо, ще влітку польські фермери закликали до «особливих» перевірок фруктів та ягід, які постачаються з України до ЄС.