Більшість препаратів захисту рослин, понад 80%, насправді виробляється в Китайській Народній Республіці. Вони можуть мати європейське, американське брендування, але діюча речовина все одно виготовляється в Китаї. Про це в ефірі AgroFM розповів Максим Мельничук, академік Національної академії аграрних наук.

За його словами, зараз в Україні намагаються пролобіювати закон про автоматичне використання ЗЗР, якщо ті вже мають європейські сертифікати.

Але, на думку науковця, їх все-таки важливо перевіряти і в Україні — кожну нову упаковку, навіть кожне нове фасування.

«Сучасний захист рослин складає лише 7-10% від собівартості продукції, — говорить Мельник. — Начебто і небагато. Але це лише для бухгалтера. Ніхто не враховує наслідки від застосування неякісних препаратів чи за непропрацьованими українськими науковцями технологіями, використання ЗЗР сумнівних виробників тощо».

Раніше AgroDay повідомляв, що 25% українських фермерів свідомо купують фальсифіковані пестициди. У світі частка фальсифікату оцінюється в 12-14%, в ЄС він складає приблизно 14%.

Нелегальні пестициди несуть загрози і здоров’ю фермера, який обробляє ними урожай, і споживачу кінцевого продукту. Окрім того, «повівшись» на примарну економію, виробники часто втрачають чи не весь врожай.