Ринок лікарських трав в Україні оцінюється в 500-600 млн грн на рік. Про це на своєму Facebook повідомив Мирон Пундор, експерт з агроефективності.

В натуральному обчисленні це 5-6 тис. т. Для порівняння, ринок ЕС оцінюється в 600 тис. т.

Фахівець зазначає, що приблизно половину вирощеного Україна відправляє на експорт. При цьому якраз ЄС Пундор і називає найбільш перспективним ринком збуту.

Проте налагодити стабільні поставки заважає неналагодженість українського виробництва, повідомляє seeds.org.ua. Цього року в дефіциті вітчизняних підприємств – м’ята, меліса, також шавлія та корінь солодки. Через масовий відтік трудових ресурсів з держави ціна на суцвіття липи зросла до $10/кг, а вартість сушеної шипшини піднялася в ціні до $1,43/кг.

Навіть лікарську ромашку знайти на ринку складно, Україна вже сама її імпортує, говорить Пундор. Також серед позицій імпорту — квіти календули, корені алтею та валеріани.

Загалом на зовнішньому ринку закуповується трохи більше 1000 т лікарських рослин приблизно на $2 млн.

Для порівняння, експорт з України за 8 місяців цього року склав $8,8 млн.

Тим, хто хоче розпочати власну справу з вирощування ліктрав, фахівець радить звернути увагу на те, що ринок досить вузький. Масова посадка будь-якої монокультури відразу ж вплине на її ціни.

Окрім того, зазвичай виробники присвячують всього 5-10% часу маркетингу та просуванню своєї продукції. Цього явно замало.

«За кордоном всі розуміють, кому будуть продавати сировину ще до того, як почнуть її вирощувати», — зазначає фахівець.

Нагадаємо, за розрахункам учасників ринку, на лікарських травах можна отримати 300 тис. грн прибутку з гектара. Окупиться бізнес приблизно за 2 роки.

Історію успіху про те, як біржовий трейдер став експортером лікарських трав і чому він такий спокійний – читайте тут.