Підтримка українських виробників сільгосптехніки, коли держава компенсує аграріям купівлю тракторів і сівалок, — пережиток радянського бюрократизму, вважає Іван Слободяник, голова комітету Асоціації фермерів і приватних землевласників.

Цю думку він висловив на круглому столі, присвяченому сільськогосподарським дотаціям на 2019 рік.

«Це помилкова стратегія», — упевнений Слободяник. Якщо держава хоче компенсувати фермеру покупку трактора або сівалки, то воно повинно перш за все запитати, яка саме техніка йому потрібна.

У списку обладнання, яке сьогодні пропонує дотувати програма, немає того, що хотів би отримати аграрій, упевнений експерт.

Другим радянським анахронізмом цієї програми Слободяник вважає її процедуру, коли кожна окрема частина має свою схему отримання дотацій.

Наприклад, в ЄС компенсації йдуть через єдину структуру — платіжне агентство. Його принцип роботи зрозумілий і швидко доступний в будь-якому регіоні. А в Україні, щоб отримати гроші, фермеру потрібно кинути роботу, розібратися з нюансами програми, зібрати документи і, нарешті, поїхати в обласний центр.

Тому ймовірність використання так званого фермерського мільярда до кінця 2018 року Слободяник прогнозує на рівні не більше 1%.

Як ми писали раніше, аграрії слабо беруть дотації на техніку. І влада видає їх вже заднім числом тим, хто не зміг отримати компенсацію в 2017-м. Причини: низький попит на вітчизняне обладнання та складність процедури отримання коштів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.