Всього 9,8% учасників агроринку оцінили рівень аграрної освіти в Україні на відмінно. Ще 20,9% поставили оцінку 4. І найбільше — 39,6% опитаних — поставили трійки. Про це свідчить дослідження, проведене громадською організацією «Центр транскордонного співробітництва».

Фахівці ГО опитали 375 респондентів у 15 областях України. 32,4% опитаних – це суб’єкти господарювання, ще 32,4% – працівники держсектору, 30,7% респондентів представляють самі навчальні заклади, решта – наукові установи та організації.

Думки респондентів щодо відповідності кваліфікації випускників в аграрному секторі потребам ринку розділилися на приблизно три рівні групи: 28% вважають таку відповідність належною, 40,4% – відносно належною, а 30,6% – неналежною.

Найбільш гострою проблемою випускників 62% опитаних назвали відсутність практичних навичок, ще 54% вважають, що це відсутність ініціативи. Окрім того, гостро стоять проблеми відсутності управлінських навичок 32,4%.

Окрім того, на ринку праці у сільськогосподарському секторі спостерігаються проблеми із пошуком кваліфікованих працівників. Тільки 11,1% опитаних вважають, що знайти такого працівника легко, на наявність певних ускладнень у пошуку вказали 41,3% респондентів.

Зазвичай потенційні кадри не мають мотивації працювати у сільській місцевості, не мають практичних навичок та необхідної кваліфікації.

Випускникам було б корисно розвивати специфічні навички, потрібні для сільського господарства, а також додати більше практики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.