Україна за підсумками 2018/19 маркетингового року може оновити рекорд експорту заморожених ягід. Таким прогнозом поділився Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО, пише east-fruit.

«Ми очікуємо, що Україна зможе відвантажувати на експорт не менше 3-5 тис. т заморожених ягід щомісяця протягом сезону. Загальний обсяг експорту може сягнути 45-55 тис. т або на 40% більше, ніж у минулому сезоні», — уточнює експерт.

Варто відзначити, що поки експорт йде не так активно. У вересні в порівнянні з попереднім місяцем обсяг зовнішніх поставок впав на 20%. Порівняно з вереснем 2017 р. — на 16%.

Проте в цілому за перші 4 місяці нового сезону (липень-вересень) Україна експортувала 26 тис. т заморожених ягід або на 28% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Ярмак зазначає, що основними експортними позиціями залишається дикоросла чорниця і культурна малина.

Враховуючи ріст виробництва лохини в 2018 році, на ринку очікують збільшення експорту і цієї ягоди.

Раніше AgroDay писав, що в серпні 2018 р. Україна експортувала в 1,6 рази більше замороженої малини, ніж у серпні 2017-го. Майже все було відвантажено в країни Європейського союзу.

При цьому основним покупцем української замороженої малини залишається Польща: на її частку в серпні припало більше 80% всього експорту проти 67% раніше.