«Кримський виробничий рибокомбінат» через Європейський суд з прав людини вимагає від української влади компенсації за припинення подачі дніпровської води з 2014 року. 

Як передає «Крим. Реалії», сума матеріального збитку за позовом становить 53 млн рублів або приблизно 22,3 млн грн.

Позов на початку жовтня подав адвокат Олександр Молохов. До цього він намагався стягнути збитки рибокомбінату з українського Держводагентства. Але позови залишилися без розгляду — кримські юридичні особи не вважаються правоздатними.

«Просимо ЄСПЛ визнати, що в Україні щодо кримських підприємств відсутнє право на справедливий судовий розгляд, вони дискримінуються за територіальним принципом, і найголовніше – визнати, що мало місце порушення права власності кримських підприємств. Природно, ми будемо вимагати виплати справедливої компенсації в результаті порушення цих статей», – коментує Молохов.

До слова, «Кримський виробничий рибокомбінат» був одним з найбільших на півострові. Основним його профілем було рибництво і рибальство. На балансі підприємства числилося 78 водойм з площею водного дзеркала 2,6 тис. га.

До 2014 р. підприємство було приватним, належало фізичним особам та Фонду майна Криму. Після так званої «націоналізації» його активи перейшли ПАТ «Сільгосппідприємство «Кримський виробничий рибокомбінат», а діяльність було перепрофільоване на вирощування сільгоспкультур.

Зараз на користь захисту Кримського підприємства грає те, що воно продовжує значитися в українському реєстрі підприємств і організацій як ПрАТ «Кримський виробничий рибокомбінат» і нібито продовжує діяти досі на чолі зі старим керівником Сергієм Шабеляном.

Підприємство значиться як суб’єкт вільної економічної зони «Крим», створеної Верховною Радою в 2014 році. Це дозволяє йому продовжувати роботу на анексованому півострові і не платити податки в український бюджет. Даний факт Молохов використовував при позові в ЄСП, і не вважає це маніпуляцією. 

Нагадаємо, раніше Юрій Гримчак, заступник міністра з питань окупованих територій заявляв, що Україна готова розглянути можливість подачі води в Крим. Якщо Москва офіційно про це попросить.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.