20181008172317

8 жовтня співробітники Харківської прокуратури провели обшуки в головному офісі, на трьох елеваторах і дев’яти підприємствах, що належать ТОВ «Росток-Холдинг», повідомляє “Капітал”.

Слідчі дії проводяться у зв’язку з кримінальною справою, порушеною за фактом вчинення злочину за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України співвласниками «Росток-Холдингу» Віктором Купавцевым і Віктором Кияновским.

А саме: заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шахрайським шляхом, вчинене групою осіб. Згідно судового реєстру, також накладено арешт на майно та корпоративні права всіх підприємств, що входять в холдинг.

Як повідомило джерело в правоохоронних органах, також є питання до Киянівського щодо порушення норм Закону України «Про запобігання корупції».

Будучи депутатом Чернігівської обласної ради і головою постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин, він не відобразив у своїй податковій декларації, що є кінцевим бенефіціарним власником «Росток-Холдинг», включаючи кіпрську холдингову компанію Rostok Agroinvest Limited і українські операційні компанії.

Також Кияновський не вказав, що є кінцевим власником Business Invention Limited (Британські Віргінські острови), через яку володіє своєю часткою в «Росток-Холдинг».

Згідно зі статтею 50 Закону України “Про запобігання корупції” НАЗК проводить перевірку декларації на підставі інформації, отриманої від фізичних та юридичних осіб, зі ЗМІ та інших джерел.

Кримінальна відповідальність настає, якщо недостовірна інформація відрізняється від достовірної на суму 200 тис. грн (з урахуванням сьогоднішнього прожиткового мінімуму). У разі Кияновского мова йде про сотні мільйонів гринвень. У таких випадках стаття передбачає можливість позбавлення волі до 3 років.

Як ми писали раніше, 4 вересня 2018 р. на Британських Віргінських островах компанія Samoran Investments Limited, що є співвласником данської Best Grain К / S, подала позов до акціонерів “Росток-Холдинг” Купавцева і Кияновскому за звинуваченням у шахрайстві.

«Віктор Купавцев, будучи співвласником і операційним керуючим датської компанії Best Grain До/S, вивів шахрайським шляхом гроші через підконтрольну йому компанію SIA Latexport, — розповів Костянтин Лікарчук, юрист, що представляє інтереси Samoran Investments Limited. — І з їх допомогою, за сприяння свого партнера в агропромисловому бізнесі Віктора Киянівського створив у 2010 році «Росток-Холдинг».

Раніше Купавцев і Кияновський конфліктували з БТА банком через кредит в $35 млн. Скориставшись проблемами головного банку в Казахстані, вони, за даними ЗМІ, під загрозою виведення активів та банкрутства своїх компаній-позичальників змусили українську дочку БТА банку дисконтувати борг на $17-19 млн.

“Росток-Холдинг” — вертикально-інтегрована агропромислова група, створена в 2010 році і спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, а також виробництві та продажу молока. Під контролем групи близько 60 тис. га. до групи також входять 5 тваринницьких ферм, 3 елеваторних комплекси і ряд торгових компаній.