Сербська поліція і департамент по боротьбі з корупцією прокуратури Белграда заарештували 36 осіб, підозрюваних у реекспорті фруктів і овочів з ЄС у Росію, повідомляє міністерство внутрішніх справ Сербії.

Злочинна група в обхід санкцій проти РФ продала європейські товари як сербські на суму близько 440 млн динарів, або $4,4 млн.

Серед заарештованих у справі — керівники компаній «Vip Fruit», «Vip Logistic», 22 власника сільськогосподарських підприємств і чиновники міністерства сільського господарства Сербії. У справі проходять ще 43 людини.

Вони підозрюються по статтях, пов’язаних із зловживанням службовим становищем, відмиванням грошей, порушенням «Угоди про вільну торгівлю», «Закону про здоров’я рослин», «Положення про плодових експортерах і овочів в РФ Уряду Республіки Сербія», протоколу про надання фітосанітарних вимог, організованою закупівлею та імпортом фруктів з країн Європейського Союзу та забороненої продажем в Російську Федерацію.

Правоохоронці підозрюють, що після отримання фруктів, вони були перепаковані в холодильниках і завантажені в транспортні вантажівки компанії Clerie Fruit.

Серед незаконно проданих товарів істотну частку могли скласти яблука, вважають експерти, оскільки їх експорт з Сербії в останні роки зріс у півтора рази і левова частка йшла саме в Росію. Водночас балканська країна наростила й імпорт яблук з ЄС приблизно втричі.

Щоб приховати походження товару, зловмисники змішували його з тим же видом фруктів сербських виробників і супроводжували його фальшивими документами про походження.

Отримавши фитосертификаты від уряду, компанія Clerie Fruit, збільшила свої виробничі потужності по виробництву фруктів в єдиній системі Міністерства сільського господарства, щоб дозволити експортеру Klerry Fruit уникнути обмежень, встановлених системою

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.