Фітосанітарні органи Індії дозволили імпорт українських яблук. Як повідомляє асоціація «Укрсадпром», фрукти врожаю-2018 можна експортувати на новий ринок.

Для цього необхідно витримати деякі фітосанітарні вимоги. Серед них – особливі температурні умови постачання. До моменту відвантаження з України яблука необхідно витримати при температурі 0ºС протягом 13 днів. Цей факт має бути підтверджений фітосанітарним сертифікатом.

В асоціації звертають увагу на великий попит з боку індійських імпортерів на яблука і вважають, що цей ринок спроможний повністю замінити Україні втрачений російський, куди спрямовувалось більшість поставок до 2014 року.

Водночас це змусить українських садівників покращувати технології зберігання, чого не вимагалось для російського ринку. Адже термін доставки до Індії складає близько місяця, зазначає голова «Укрсадпрому» Дмитро Крошка.

«Також це стимулюватиме розвиток морської логістики фруктів і дозволить суттєво збільшити товарообіг між Україною та Індією, враховуючи обсяг і істотно більшу вартість українських яблук, порівняно із, наприклад, зерновими культурами, які експортуються до Індії», – додав він.

До слова, щороку Індія імпортує приблизно 250 тис. т яблук. Раніше найбільшим постачальником цих фруктів на індійський ринок був Китай. Проте зараз існують торговельні обмеження на китайські поставки.

За результатами 2017/18 МР загальний імпорт яблук з України склав майже 41 тис. т. Це втричі більше, ніж у попередньому сезоні. І майже вшестеро менше, ніж може поглинути Індія.