Спалахи африканської чуми свиней в Китаї і Європі можуть істотно вплинути на ринок м’ясної продукції, до такого висновку приходять аналітики Rabobank.

Країни, залежні від імпорту м’яса, будуть створювати запаси там, де це тільки можливо, і шукати постачальників, вільних від АЧС. Це зіграє на руку експортерам свинини з Північної і Південної Америк, а також світових постачальників птиці.

При цьому Китай і Європа постараються ізолювати і усунути джерела епідемії, але на це потрібні довгі місяці. Тому китайці швидше перейдуть з дорогої і дефіцитної імпортної свинини на альтернативні білки – курей, рибу і навіть яловичину.

«В 2019 році, коли китайські споживачі перейдуть від свинини до птиці, місцеві ціни на останню підуть вгору, – впевенений Нан-Дірк Малдер, старший аналітик Rabobank. – Картина виглядає дещо песимістично, проте насправді продуктивність птахівництва як і раніше висока в більшості країн світу».

У другому півріччі 2018-го світовий ринок птахівництва почувається відносно добре, кажуть аналітики. Основним драйвером є постійна волатильність в торгівлі, в основному пов’язана з Бразилією.

Причини: обмеження ЄС на поставки бразильських птахофабрик, зміна халяльних стандартів в Саудівській Аравії, страйк далекобійників в Бразилії і недавній захист імпорту бразильських курчат в Китай.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.