Одного з найбільших виробників мінеральної води IDS Borjomi, який має заводи в Україні, Грузії та Росії та випускає воду «Боржомі», «Моршинську» і “Святой источник”, найближчим часом купить Nestle або The Coca-Cola Company, повідомляє газета «КоммерсантЪ».

Видання посилається на інформацію джерел з інвестиційних кіл та продовольчого ринку, зокрема, топ-менеджера одного з виробників напоїв. За оцінками експертів, сума угоди складе $630 млн.

Сторони практично домовилися, стверджують джерела. Правда, ні Nestle, ні Coca-Cola цей факт поки не коментують, так само, як і російська «Альфа-груп», якій сьогодні належить контрольний пакет IDS Borjomi.

Її власники Михайло Фрідман і Герман Хан в 2013 році придбали 55% Borjomi у Salford Capital Partners Inc., близької до Бориса Березовського і спадкоємців його бізнес-партнера Бадрі Патаркацишвілі.

37% залишилися у спадкоємців Патаркацишвілі. Решта належить грузинським і українським міноритаріям.

У 2017 році обсяг продажів IDS Borjomi досяг 1,5 млрд л. І в грошах вона лідирувала з продажу бутильованої води в Росії, Україні та Грузії.

Міжнародні концерни Nestle і Coca-Cola зазвичай купують активи, щоб не ускладнювати схеми володіння, кажуть експерти.

В обох компаній є стратегія експансії на ринках бутильованої води, а Nestle до того ж прагне повернути собі бренд «Святой источник», проданий нею Borjomi в 2009 році.

Про те, що Borjomi готують до продажу, свідчить її активність на ринку останнім часом, стверджують аналітики.