“Укрспирт” розкрив деталі своїх планів по створенню виробництва біоетанолу на своїх підприємствах.

За словами Юрія Лучечко, в. о. директора «Укрспирту», для цього держкорпорація модернізує 8 своїх заводів. Вони зможуть виробляти 170 тис. т біоетанолу на рік.

Половина цього обсягу піде на виготовлення альтернативного моторного палива на основі 35% біоетанолу. Решта біоетанолу відправиться на експорт.

Цьому посприяє безмитна тарифна квота ЄС на етанол, яку має Україна і яка 2020-2021 роках збільшиться до 100 тис. т.

«Укрспирт» має технічні можливості для отримання біоетанолу з крохмалевмісної і цукровмісної сировини, а також вільні майданчики в регіонах, де є достатній об’єм сировини за доступними цінами, — у Вінницькій, Київській, Львівській, Тернопільській, Черкаській та Чернівецькій областях.

Крім того, фахівці “Укрспирту” створили проекти з виробництва біогазу з продуктів утилізації вторсировини, яке утворюється в процесі виробництва біоетанолу.

Пізніше обсяги виробництва біоетанолу та моторного палива на його основі зростуть на порядок, запевняє Лучечко.

Як ми писали раніше, «Укрспирт» має намір створити два великих підприємства з виробництва біоетанолу на Львівщині. Одне з них — Сторонибабский завод-зараз є виробником харчового спирту. Планується підвищити його продуктивність, модернізувати і перепрофілювати під виробництво альтернативного палива.