Дешева конкуренція з боку України і Молдови може змістити Польщу з позиції європейського лідера у виробництві й експорті концентрованого соку і заморожених фруктів і овочів, повідомляє Gazeta Pomorska з посиланням на польську Асоціацію виробників соків.

Під загрозою можуть опинитися 50 тис. робочих місць.

“За ціною нашим сокам і фруктам все важче конкурувати, — свідчить заява Асоціації. — На це впливають швидкозростаючі витрати на ведення бізнесу. Україна вже декілько років розвиває переробку і сади і скоро наповнить Європу дешевими фруктами. Це може призвести до краху половини садів і переробки фруктів у Польщі”.

Асоціація закликає владу власної країни вжити законодавчих заходів щодо зміцнення польського плодоовочевого сектора. «Ми повинні прагнути до створення груп виробників і груп продажів, професіоналізації посівів і розширенню наших ринків збуту за кордоном», — підсумовує Джуліан Павляк, президент Асоціації виробників соків.

Як ми писали, за перші три місяці сезону 2018/2019 року українські виробники поставили на зовнішні ринки рекордні для цього проміжку часу 20 тис. т заморожених ягід і фруктів і отримали $35 млн експортної виручки, що на 80% більше у порівнянні з червнем-серпнем 2017/2018 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.