Polt Mez 3 696x522
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На початку грудня Державна екологічна інспекція перевірить Полтавський олійноекстракційний завод, що входить в агрохолдинг “Кернел”, повідомляє Державна регуляторна служба України.

Контролюючі служби оцінять дотримання на підприємстві вимог природоохоронного законодавства, а також техногенної та пожежної безпеки.

Експерти пов’язують ці перевірки з інцидентом в селі Іване-Пусте Борщівського району Тернопільської області. Там сталося масове отруєння місцевих жителів після авіаобробки полів соняшнику гербіцидом “Ураган форте” ближче 550 метрів від житлової забудови.

Обробку проводила компанія «Агрополіс», яка розташована в сусідньому Чортківському районі і, відповідно Youcontrol, входить до складу «Кернел».

За фактом отруєння Госпродпотребслужба провела розслідування, виявивши, що під час обробки була порушена процедура інформування населення, свідоцтва співробітників агропідприємства на право роботи з агрохімією виявилися простроченими.

У грунті поблизу села був виявлений небезпечний для людини пестицид на основі гліфосату «Ураган Форте», який, зокрема, виробляє компанія Syngenta.

Як ми писали раніше, суд Каліфорнії визнав, що гербіцид на основі гліфосату компанії Bayer викликав рак у одного з місцевих жителів, після чого акції компанії впали більш, ніж на 10 %.