Якщо порівнювати оптові ціни на українське борошно з іншими країнами-експортерами, то наше — найдешевше. Про це на форумі в Одесі розповів Дмитро Приходько, економіст інвестиційного відділу ФАО.

За його словами, в 2017 році середня ціна на український продукт сягнула всього $218 за тонну.

«Вітчизняне борошно залишається найдешевшим на світовому ринку. Через це його якість свідомо сприймається як низька. І хоча це далеко не завжди так, тим не менш, створює складнощі для нарощування поставок», — цитує експерта «АПК-Інформ».

Українське борошно купують в Іраку, там досить ліберальне ставлення до імпорту. Інші країни з цього регіону (Кувейт, Іран) встановлюють ввізні мита понад 15%.

У Єгипті мито на імпорт складає всього 5%, але цей ринок занадто закритий, щоб ввозити туди борошно.

Замість цього Приходько радить Україні звернути увагу на ринок Анголи, яка, не маючи свого виробництва, досить відкрита для імпорту борошна. Також перспективні ринки – це Філіппіни, Малайзія, Індонезія.

Зі свого боку, Володимир Калашлінський, експерт з торгівлі та логістики американської Global Foods Trading Inc. додав, що потенційно Україна може нарощувати зовнішні поставки борошна на 100 тис. т щороку. Але для цього необхідно вирішити логістичні складнощі, які виникають у експортерів, не забувати про маркетинг і підвищення якості продукту.

При цьому обидва експерти зійшлися на думці, що для постачання борошна необхідні попередні домовленості на міждержавному рівні.

Нагадаємо, за підсумками 2017/18 МГ експорт борошна з України склав 429 тис. т, що є рекордом для нашої країни. Основні покупці — Східна Азія, Близький Схід і Африка. На їх частку припадає понад 80% експортних обсягів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.