Деякі рослини містять молекулу, яка може дезактивувати важливий фермент, що використовується вірусом африканської чуми свиней для складання його ДНК. До такого висновку прийшли китайські вчені в ході експериментів у Національній лабораторії морської науки і технології в Циндао, пише South China Morning Post.

Вчені заявляють, що такі рослини як капуста, цвітна капуста, ріпак можуть стати ключем, який відкриє секретний «інгредієнт» проти смертельного вірусу АЧС.

«Додавання овочів в корм може допомогти врятувати свиноферму від епідемії», — упевнений Ван Синь, який бере участь у дослідницькому проекті. Але обмовляється, що до остаточних результатів, які можна застосовувати на практиці, ще далеко. Результати дослідження може бути важко втілити в життя.

Проте, рекомендації для китайських свинарів озвучені.

Ту саму неназвану молекулу, ймовірно здатну подолати вірус АЧС, китайські вчені побачили в 70 видів рослин, морських істот і грибів. У тому числі, серед них — грицики, морська слиз, гриб пеніцилліум.

Нагадаємо, в цьому році китайські свинарі вперше зіткнулися з африканською чумою. На поточний час число зареєстрованих випадків наближається до 20.

Вакцини від небезпечного захворювання до цих пір немає. Однак дослідження в цьому напрямку давно ведуться. Як ми писали раніше, на розробку такої вакцини ЄС виділив €10 млн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...