Близько 100 найбільших британських роздрібних мереж та їх постачальників заявили про плани, починаючи з вересня, публікувати дані про свої харчових відходах, повідомляє The Grocer.

Це внесок Великобританії в міжнародну ініціативу «Food Waste Reduction Roadmap» («Дорожня карта скорочення харчових відходів»). Таким чином, острівна держава стане світовим лідером у боротьбі з накопиченням зайвої їжі.

Поки до ініціативи, заснованої в Нью-Йорку в рамках програми ООН зі сталого розвитку, приєдналися 89 компаній.

Згідно з проектом, вони повинні до 2030 року скоротити відходи від своїх операцій на 50%.

Правда, на думку критиків програми, компанії вже відстають від раніше прийнятого плану до 2025 року скоротити відходи на 20%.

Одна з перших у Британії компаній, яка стала публікувати дані про свої рештки, — транснаціональна роздрібна мережа Tesco. Сьогодні до неї приєдналися ще 13 великих мереж супермаркетів.

Компанії зобов’язалися не тільки позбавлятись від накопичення зайвих продуктів, але і в партнерстві з постачальниками допомагати це робити своїм споживачам. “Дорожня карта” охоплює весь ланцюжок поставок від поля до прилавка.

Експерти кажуть, що учасникам проекту потрібно прийти до загальної системи вимірювання обсягів відходів, інакше буде складно переконати інші компанії публікувати свої цифри.

Як ми писали раніше, до 2030 року обсяги продовольчих відходів у світі зростуть більш ніж на 30%, а швидкість їх продукування досягне 66 тонн в секунду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...