Український ринок насіння озимого ріпаку на 90% залежить від імпорту. До такого висновку прийшли аналітики «АПК-Інформ» під час проведення панельного дослідження «Ринок засобів захисту рослин і посівного матеріалу польових культур в Україні під урожай 2018 року».

За їхніми даними, тільки 10% насіння озимого ріпаку, який українські аграрії сіяли під урожай 2018 року, склало насіння української селекції. Решта — імпорт, завдяки якому більше половини посіяного (55%) склала німецька селекція. Ще 16% поставок насіння озимого ріпаку здійснили з США і 7% — з Франції.

Сюзанна Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України, стверджує, що нинішню ситуацію пояснити досить просто: українські сільгоспвиробники використовують переважно гібриди, а не сорти, і саме гібриди пропонує іноземна селекція.

Крім того, зарубіжна селекція оперативно реагує на запит українських аграріїв і пропонує не тільки високоврожайні гібриди ріпаку, а й такі, які дозволяють стабілізувати урожай. Ці гібриди стійкі до вилягання, мають компенсаційну здатність до швидкого відновлення весняної вегетації і т.д.

Саме тому, за словами експертів, основні обсяги посівного матеріалу озимого ріпаку в Україні завозиться з-за кордону.

Раніше повідомлялося, що популярність ріпаку серед українських аграріїв зростає у зв’язку зі зростаючим попитом на біодизель з ріпакової олії за кордоном, особливо в Європі.

Також повідомлялося, що в новій біотехнологічної лабораторії при Інституті землеробства Національної академії аграрних наук України (НААН) будуть створювати нові сорти ріпаку з високим вмістом ерукової кислоти, насіння якого можна використовувати для виробництва біодизеля і авіапалива.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...