Вчені навчально-дослідного господарства Академії біоресурсів і природокористування Кримського федерального університету (АБіП КФУ) «тренують» деякі сорти яблунь переживати посуху, повідомляє «Перший регіон».

Завдяки таким «тренування» вони планують створити посухостійкі сади на території Кримського півострова.

За словами Дмитра Потаніна, доцента кафедри плодівництва і виноградарства Академії, теоретично це можливо, тому що «натренована» коренева система фруктових дерев повинна буде піти вглиб і це дозволить їй живитися вологою, накопиченою за зиму, з нижчих шарів ґрунту.

Результатом дослідження вчені бачать створення на півострові засухостійких фруктових садів, зокрема яблуневих, які споживали б на порядок менше водних ресурсів. Крім того, виробництво яблук у таких садах стане менш витратним і, відповідно, знизить вартість продукту для кінцевого споживача.

Вчені зізнаються, що врожайність засухостійких садів на 15-20% нижча за врожайність звичайного саду, але при цьому посухостійкі яблуні менш схильні до основних захворювань, таких як парша та борошниста роса, що дозволяє втричі зменшити кількість фунгіцидних обробок.

На сьогоднішній день експериментальні сади Академії складаються з 60 сортів яблуневих дерев, які дають по 30-40 т/га врожаю. Перші партії продукції з посухостійких садів Академії вже продаються на ринках Криму, а падалицю відправляють на переробку — для виготовлення соку.

Раніше повідомлялося, що через посуху півострів цього року втратив більше 10 тис. га посівів. У порівнянні з 2017 роком урожай лише зернових у Криму склав на 48% менше. Збитки оцінюються сумою у більше ніж 50 млн руб.