Himbotop 696x475
Фото: pavlivskie.com.ua

Фермери Волинської області закликають Антимонопольний комітет України зайнятися питанням закупівельних цін на малину. Про це повідомив Анатолій Грицюк, депутат Волинської обласної ради, передає «Волинь UA».

За його словами, місцеві заготівельники ягід змушують волинських фермерів до радикальних дій. Домовившись між собою, вони пропонують місцевим виробникам надто низьку ціну за продукцію. Останні ж, втративши надію на прибутки з цієї ягоди, вирішили, що вигідніше насадження малини викорчувати.

Грицюк говорить, що зараз малину від волинських виробників закуповують за ціною 10-12 грн/кг.

«Потрібна підтримка держави. У вирішенні цього питання має втрутитися АМКУ, адже через це виробники масово відмовляються від вирощування малини», – говорить він.

До речі, ціни на малину у цьому сезоні були низькими не лише на Волині. Аналітики ринку «Шувар» стверджують, що від початку сезону ціна на ягоду на оптових ринках була щонайменше на 20% нижчою за минулорічну і складала 15-17 грн/кг. Переробники ж пропонували ціну у 1,5-2 рази ще нижчу від зазначеної.

У зв’язку з цим, експорт ягід з України за останні чотири роки зріс у 10 разів і склав у 2017 році близько 30 тис. т. За словами Ірини Кухтіної, президента Асоціації «Ягідництво України», наймасовіше експортується саме малина, а її основним покупцем є Польща.