У перекладі з латинської назва цієї рослини означає «вода і посудина». Можливо, таке найменування квітка отримала через свою любов до вологи або тому, що насіннєва коробочка дуже схожа на бочонок з водою.

Різновиди

Так чи інакше, гортензія – дивовижна рослина, яка має величезну кількість різновидів (близько 35). Квіти можуть змінювати інтенсивність забарвлення залежно від зрілості. Через це рожеві суцвіття можуть з часом стати блакитними або фіолетовими.

Найбільшого поширення набули такі види:

  • деревоподібна;
  • метельчата;
  • садова або крупнолистна;
  • черешкова.

Перший різновид рослини здобув велику популярність завдяки простоті догляду, а також зимостійкості. Росте вона великим кущем, який може досягати у висоту до 1 м. Хоча деякі рослини можуть бути і 3 м. Квіти можуть змінювати колір кілька разів.

Метельчата гортензія займає друге місце за поширеністю. Вона також невибаглива і легко переносить морози. У більшості випадків досягає 1-2 м. Невелике дерево підходить для формування живоплоту або акуратного куща. Основною її відмінністю є будова суцвіття. Воно має витягнуту форму. Забарвлення квіток може змінювати колір від зеленого до вишневого.

Крупнолистная гортензія також називається садовою. Вона більш вимоглива до умов, але в той же час вражає красою своїх суцвіть. В українському кліматі кущики виростають висотою 1 м, хоча в умовах більш сприятливих зим вони можуть досягати і 3 м.

Черешковая гортензія також вважається зимостійким різновидом. На відміну від інших вона має особливий тип зростання – ліани. Може досягати 3-4 м у висоту. Найкращим місцем для її висадки є біля стін будинку, інших будівель, альтанок або металевих опор.

Основні рекомендації по догляду

  • Живлення. Рослина любить азотні добрива, які слід додавати до середини літа. У наступні місяці використовують для добавки фосфор і калій. Також рослина любить вологий грунт.
  • Обрізка. Садову гортензію варто берегти (прибираються тільки самі слабкі пагони), в той час як деревоподібна і метельчата обрізаються щороку навесні і восени.
  • Зимівля. Зимостійкі різновиди не потребують підготовки. Серед найбільш поширених видів уваги вимагає садові або крупнолистна. В кінці жовтня варто починати обрізати частини листя, що дозволить допомогти процесу одеревлення. Після цього гілки стягуються, вкривають агроволокном, пригинають до землі і присипають землею, щоб уберегти від морозу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.