50270_1-696x465
Фото: farminguk.com

Закріпити за кожною початковою школою фермера пропонує британський телеведучий Кріс Пакхам. Він вважає, що, відвідуючи фермерські господарства, діти зможуть зрозуміти, як виготовляється їх їжа і будуть більш свідомо ставитися до навколишнього середовища, передає farminguk.com.

Таку ідею, з-поміж інших, він висловив у своєму «Народному маніфесті для дикої природи» — ініціативи, спрямованої на поліпшення британської дикої природи і навколишнього середовища.

Заручившись підтримкою 17 експертів і вчених, він виніс свою пропозицію на розгляд відповідних органів.

Згідно з ідеєю Пакхама, знайомство школярів з навколишнім середовищем і навчання їх продовольчому землеробству, виробництву продуктів харчування дозволить запобігти занепаду дикої природи.

«Одна справа вірити в те, що природа благотворно впливає на дітей і зовсім інша — формування у них навичок, які підкріплюють цю віру на практиці», — пише він у маніфесті.

Цікаво, що для Великобритагії це не буде новим досвідом, адже, згідно з повідомленням, станом на 2017 рік у країні уже налічувалося понад 116 шкільних ферм.

Тім Фаррон, представник ліберал-демократів з питань навколишнього середовища, погодився з пропозицією Пакхама і сказав, що діти повинні мати більше можливостей проводити час на відкритому повітрі.

«Чи буде це посадка дерев у місті чи відвідування ферм у сільських районах, не має значення. Якщо вони усвідомлять це у дитинстві, вони будуть захищати наше навколишнє середовище у майбутньому», — заявив Фаррон.

Крім того Пакхам в своєму маніфесті включив пропозицію про заборону гліфосату із зазначенням перехідного періоду для його використання, поки не будуть розроблені альтернативні методи боротьби з бур’янами.