95bb954b408f1d9ffbbc162096fdacd5 696x522

В українських агропідприємствах важко знайти контейнер яблук однорідної якості. Відсутність правильного сортування заважає вітчизняним сільгоспвиробникам шукати нові ринки для збуту рекордного врожаю після офіційної заборони торгівлі з Росією. Про це розповіла Тетяна Гетьман, керівник аналітичного департаменту ОРСП «Шувар», пише «Зерно».

За її словами, наші фермери можуть розглядати Азію і Африку, але це дуже складні ринки.

«Для цього потрібно дуже детально відпрацьовувати ланцюжок поставок. І тут не обійдеться однією машиною або контейнером. Покупці вимагають системності», – підкреслила Гетьман.

Також додала, що азійські мережі не проти працювати з постачальниками, якщо ті в змозі забезпечити стабільний контейнер яблук на тиждень протягом хоча б трьох місяців.

Цього року хороші кліматичні умови посприяли тому, що не тільки в Україні, а й у всій Європі збирають найбільший урожай яблук за всі останні роки. Тому для вітчизняних виробників питання реалізації може стати серйозною проблемою.

“Правила гри помінялися ще в 2014 році, з введенням Росією ембарго на поставки наших товарів. Тоді на це не звернули особливої уваги, адже кілька років поспіль врожаї були не дуже високими», — зазначає Гетьман.

Зараз на внутрішньому ринку знижуються ціни на десертне яблуко, тому виробники поспішають збути осінні сорти, а більш пізні збираються зберігати. У зв’язку з цим порівняно з 2017 роком такої продукції стало значно більше. І це впливає на ціни.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що промислові яблука критично дешеві, і далі ціна на них буде тільки падати.