Обсяг імпорту екзотичних фруктів в Україну перевищив обсяги споживання десертних яблук. Згідно з офіційною статистикою, минулого сезону до України імпортовано близько 600 тис. т «екзотики», тоді як десертних яблук українці спожили близько 450-500 тис. т, повідомляє «Інфо-Шувар».

Згідно з повідомленням, ріст імпорту екзотичних фруктів в Україну відбувається уже третій рік поспіль. Експерти стверджують, що це пов’язано з тим, що національна валюта стала більш стабільною, а українці стали більше подорожувати і їхні смакові вподобання, відповідно, дещо змінилися. При цьому споживання десертних яблук з роками майже не змінюється, а минулого сезону навіть скоротилося. У першу чергу, через рекордно високі ціни на них.

Найулюбленішим екзотичним фруктом українців є банан. Його частка у загальному об’ємі споживання екзотичних фруктів становить 40% і серед інших традиційних імпортних фруктів зростає найшвидше — на 60% за останні три роки.

За словами Тетяни Гетьман, експерта плодоовочевого ринку, на сьогоднішній день ринок бананів в Україні уже сягнув половини ринку десертних яблук і становить 250 тис. т.

Наступний за популярністю серед українців — грейпфрут. Його минулого року імпортовано до України більше ніж 17 тис. т. У порівнянні з попереднім роком, це на 26% більше.

Споживання мандаринів в Україні також зросло за останні три роки — на 20% і становить 140 тис. т. Ці фрукти на другому місці за обсягом імпорту.

Крім того, росте і обсяг імпорту лимонів. За останні три роки він виріс до 46 тис. т, тобто на 15%. Апельсини при цьому є аутсайдерами за темпами зростання обсягів імпорту. За останні три роки він виріс лише на 5% і становить 70 тис. т.

За прогнозами експертів, якщо українська гривня залишатиметься більш-менш стабільною, імпорт екзотичних фруктів і далі зростатиме, хоча і десертні яблука цього року не відставатимуть, адже ціни будуть доволі доступними.

Раніше повідомлялося, що через високу пропозицію десертних яблук та достатньо низькі ціни на інші сезонні фрукти, ціни на більшість сортів десертних яблук в Україні вдвічі нижчі за торішні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.