Державіаслужба внесла зміни в правила використання БПЛА в повітряному просторі України та зробила їх більш лояльними, зокрема, для аграрної галузі, повідомив в коментарі AgroDay Валерій Яковенко, співзасновник компанії DroneUA.

Головні зміни торкнулися граничної ваги БПЛА, максимальної висоти і дальності його польоту, які можна здійснювати без попередження відповідних контролюючих органів.

Нові правила для аграрної галузі будуть більш лояльними

За словами Яковенко, зміни, внесені в правила використання БПЛА в повітряному просторі України, особливо значущі для аграрної галузі.

“У рамках регулярних зустрічей робочої групи з розробки нових правил використання повітряного простору дронами, до якої я входжу, завжди робився акцент на використанні дронів для сільського господарства, і що правила для аграрної галузі повинні бути найбільш лояльними”, – говорить він.

Якщо дивитися на зміни, то, наприклад, граничної ваги, яка тепер становить 20 кг, цілком достатньо для всіх типів дронів, які застосовуються в сільському господарстві.

Те ж саме стосується і граничної висоти польоту, встановленої на рівні 120 метрів. Для сільського господарства цього цілком достатньо. У разі польотів на більших висотах залишається можливість резервування повітряного простору.

“Ще одна зміна, що стосується дальності польотів, яка раніше була обмежена 500 м, а тепер не має жорстких обмежень – дрон повинен бути в зоні видимості людини, яка ним керує. Це питання безпеки. І це дуже важлива зміна саме для аграрної області, адже в Україні є поля, з гоном до 3 км, які потрібно “закривати” одним прольотом”, – говорить Яковенко.

Нагадаємо, в червні поточного року в Україні почав діяти Тимчасовий порядок використання повітряного простору, в якому зокрема були введені обмеження на порядок використання безпілотних літальних апаратів (дронів). У зв’язку з цим порядком без дозволу контролюючих органів могли здійснювати польоти судна вагою лише до 2 кг. Крім того, їх швидкість не повинна перевищувати 160 км/год, висота польоту – не більше 50 м, а відстань, на якій вони мали бути від пілота, не повинна перевищувати 500 м.

Цей порядок був розкритикований засобами масової інформації та Міністерством аграрної політики і продовольства.