Українські сільгоспвиробники мають хороші перспективи в Казахстані. Це стосується як імпорту української продукції в цю країну, так і створення спільних підприємств. Про це повідомив Арнур Танбал, заступник посла Казахстану в Україні, передає «АПК-Інформ».

За його словами, протягом 2017 року Казахстані зареєстровано понад 200 спільних казахстансько-українських підприємств, а в цілому, на сьогоднішній день їх існує вже більше 900.

Танбал каже, що сьогодні найбільш поширений досвід створення спільних сільськогосподарських підприємств в сфері дрібного і молочного тваринництва. При цьому, він сподівається на активнішу співпрацю з українськими виробниками в сфері органічного виробництва та кооперації.

«Україна для Казахстану традиційно залишається надійним партнером у всіх галузях економіки. Але найбільш важливий для нас український досвід в сфері органічного виробництва», — говорить він.

Це підтвердив і Євген Клімов, голова Казахстанської федерації рухів органічного сільського господарства «KAZFOAM». Зокрема, він стверджує, що казахстанський ринок органічної продукції, який зараз активно росте і розвивається, відкриває хороші можливості для українських аграріїв.

За словами Клімова, попит на органічну продукцію в Казахстані стає дедалі більшим і на сьогоднішній день ємність цього ринку становить понад $300 млн.

Крім того, в країні стало з’являтися багато спеціалізованих магазинів, в супермаркетах також відводять окремі полиці для органічної продукції українського виробництва.

За результатами п’яти місяців 2018 року Казахстан став одним з найбільших покупців українського шоколаду, придбавши цієї продукції на $7,27 тис. При цьому, на внутрішній ринок України через Казахстан потрапляє велика кількість неякісної російської гречки.