B80ab77c494220a79e8feca16f5a9395 696x466

В Україну прибула місія ЄС, яка перевірить заходи контролю по боротьбі з африканською чумою свиней (АЧС), повідомляє Госпродпотребслужба.

За словами представників місії, поширення АЧС стало спільною проблемою для всієї Європи, і боротися з епідемією потрібно єдиними зусиллями.

ЄС фінансує заходи з ліквідації АЧС, в тому числі пропаганду серед населення, тому її цікавить, як працює український Державний НДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, який є національної референс-лабораторією.

Представники міссії хочуть також перевірити стан регіональних лабораторій, свиноферм, м’ясокомбінатів та мисливських господарств у Полтавській, Одеській, Рівненській, Волинській та Львівській областях.

Експерти ЄС проводитимуть спостереження в Україні до 4 жовтня і складуть звіт про стан справ з АЧС в Україні.

Як ми повідомляли раніше, бельгійські фермери попросили владу своєї країни організувати масове знищення диких кабанів в лісах.

А відомство з охорони навколишнього середовища Данії постановило в 2019 році звести паркан на кордоні з Німеччиною завдовжки 70 км. Перешкода буде захищати датських домашніх свиней від АЧС, джерелом якої є німецькі дикі кабани.