У перші два місяці нового маркетингового року експорт українських зернових до Китаю скоротився на 41% в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше і склав 425,6 тис. т проти 720,7 тис. тонн у 2017/18 МР, повідомляє «АПК-Інформ».

За словами Андрія Купченко, аналітика зернового ринку, причиною цього стало скорочення на 54% експорту в Китай українського ячменю.

У зазначений період нового МР поставки цієї зернової склали 257,5 тис. т проти 563,2 тис. т роком раніше. Така велика різниця обумовлена ​​високими цінами на українську зернову і спалахом АЧС в Китаї, який не дозволяє оцінити необхідний обсяг закупівлі даної культури.

Аналітики USDA в звіті за вересень поточного року прогнозують збільшення імпорту ячменю Китаєм на 16% у порівнянні з попереднім МР, що в натуральному обсязі має скласти близько 9,5 млн т. Також в прогнозі йдеться про збільшення обсягу закупівель Китаєм кукурудзи на 25%, що в натуральному обсязі дорівнює 5 млн т. Але при цьому аналітики відзначають досить незначне зростання, на рівні 6%, в поставках української кукурудзи в Піднебесну.

Купченко додає, що висновки на даному етапі робити передчасно, так як активний експорт зернової нового врожаю ще не здійснюється. Визначальними факторами в цьому сезоні будуть досить висока пропозиція кукурудзи у світі і якість української зернової.

«Згідно з оперативними даними, у першій половині вересня Китай поки не здійснював закупівель українського ячменю і кукурудзи», — говорить він.

Раніше повідомлялося, що Україна може наростити експорт кукурудзи до 20 млн т, що на 3 млн т більше, ніж в останні роки. При цьому одним з головних напрямків експорту цієї зернової стане Китай.