Жителі Швейцарії на референдумі 23 вересня віддали більшість голосів проти реформ у сільському господарстві, повідомляє BBC.

Більше 60% швейцарців висловилися проти так званого «продовльчого суверенітету» — підтримки державою агросфери, яка націлена на виробництво натуральних продуктів і більш досконалого їх маркування.

Зокрема, проект бізнес-реформаторів з уряду пропонував виробництво м’яса в більш гуманних для тварин умовах.

Це означало б для жителів країни не тільки зменшення витрат на інші статті бюджету, а й подорожчання продуктів, скорочення їх вибору, тому більшість висловилася проти нововведень.

Крім того, відкинута більшістю швейцарців реформа передбачала жорсткіші стандарти імпорту до Швейцарії в інтересах екологічної безпеки і більш гуманного ставлення до сільськогосподарських тварин.

З іншого боку, «продовольчий суверенітет» пропонував державну допомогу місцевим сімейним фермам, тисячі яких закрилися в останні роки. Тому результати референдуму стали для швейцарських фермерів великим розчаруванням.

Напередодні голосування опитування показували значну підтримку цих пропозицій, проте влада, попередила, що вони можуть виявитися фінансово невиправданими.

Міністр економіки Йоханн Шнайдер-Амманн, міністр економіки Швейцарії, назвав ці заходи «небезпечними», підкресливши, що вони можуть спровокувати підвищення тарифів на енергоносії і роздрібних цін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...