Площі соняшнику в Чорноморському регіоні будуть розширюватися. До 2025 року в Україні посіви прибавлять 0,4-1,1 млн га, в Росії — 3-9 млн га. Водночас, наприклад, у Бразилії вони зростуть більш ніж наполовину. Такими очікуваннями поділився на конференції Сергій Феофілов, генеральний директор “УкрАгроКонсалт”.

На його погляд, в найближчі 10-15 років спостерігатиметься зниження темпів зростання глобальної торгівлі. Ринок олійних чекає конкуренція і торгові війни.

У даній ситуації експерт рекомендує приділити увагу позиціонуванню основного продукту переробки соняшнику — олії. Якщо до неї ставитимуться як до товару преміум-класу (як, наприклад, до оливкової), то при загальному падінні ціни на рослинні олії соняшникова буде утримувати свої позиції.

Поки ж ціна на олію залишає бажати кращого. Якщо на початку вересня ціна на FOB у чорноморських портах ненадовго піднялася до $695 за тонну, то пізніше впала до $670-680 для поставок у жовтні і $660-665 для поставок у листопаді-грудні.

Зазначимо, що у поточному сезоні соняшником в Україні засіяно 6,5 млн га. Очікуваний урожай – 14-15 млн т.

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, минулого тижня насіння нового врожаю було намолочено близько 5 млн т, середня врожайність склала 2,1 т/га.