У США вийшов 227 випуск щорічного “Альманаху старого фермера”. The Old farmer’s Almanac — найстаріше періодичне видання Америки, яке друкується з 1792 року, повідомляє The Sun Chronicle.

Знайомий багатьом поколінням фермерів жовтий журнал порад по обробітку землі, догляду за тваринами і кулінарії містить також фольклорні есе, гумористичний розділ і прогноз погоди.

Якою буде ця зима, а потім і весна, літо, осінь альманах протягом двох з гаком століть передбачав відразу на рік за допомогою астрономів. Тепер до них приєдналися фахівці AccuWeather.

Раніше, коли погода з року в рік була більш-менш стабільною, робити його було не складно, сьогодні справу також спрощує передбачуваний тренд глобального потепління.

«Ми вважаємо, що реальна історія полягає в тому, що зими тануть, — лаконічна Дженіс Стілман, одна з редакторів нинішнього «Альманаху старого фермера». — Очікується, що влітку наступного року буде нормальна температура і дощ».

За її словами, прогноз погоди видання дає в середньому 80-відсоткову точність. Наприклад, в 2017 – му вона дорівнювала 83%.

Крім того альманах публікує посадочні і астрономічні таблиці, календар свят і навіть розклад припливів і відливів.

«Все це випливає з ідеї, що альманах — це календар, небесний календар, — підкреслює Стіллман, — Все, що ми робимо, є сезонним і залежить від погоди».

< p>минулого року редактора вирішили прибрати розклад припливів, але, почувши протести мисливців і рибалок, повернули рубрику. Для багатьох людей альманах став чимось особистим, ностальгічним, пояснює Стіллман.

Альманах завжди виходить восени в кінці вегетаційного періоду. Він має версію з отвором в лівому верхньому кутку біля корінця традиційно фермери вішали книжку в будинку на цвях. У «Старого фермера» є варіант, адаптований для дітей.

Про нові часи редактора The Old farmer’s Almanac теж не забувають. Працює цифрова версія видання і мобільний додаток в iTunes Store. Паперовий тираж альманаху становить 3 млн примірників.

Попутно видавництво випускає журнал Garden Guide, календарі та кулінарні книги.