Пастори і члени церкви в Мічигані збирають пшеницю на хліб для причастя

У США понад 200 релігійних груп об’єдналися у новий продовольчий рух, який перетворює порожні церковні землі у фермерські плантації, повідомляє Thomson Reuters Foundation.

Ця ініціатива стала наслідком блокади продуктових магазинів в Балтіморі під час протестів, пов’язаних із загибеллю в 2015 році в поліції афроамериканця Фредді Грея.

Священнослужителі зрозуміли, наскільки легко спровокувати в маленьких містах продовольчу кризу, і запропонували використовувати землі конфесій для виробництва продуктів харчування.

«В чорному співтоваристві основна сполучна організація — це протестантська чорна церква, і вона ж є найбільшим землевласником в провінційних громадах афроамериканців», — підкреслює проповідник Дарріель Харріс.

Вже близько 20 церков у районі Балтімора зайнялися фермерством. До них приєднуються сотні церков по всій країні. Цю ініціативу священнослужителі хочуть просувати і в країни атлантичного регіону.

Багато християнських громад в усьому світі володіють великими земельними площами, які можна продуктивно використовувати, кажуть представники руху. Наприклад, католицька церква в Кенії надала свої 1214 га фермерам для боротьби з голодом.

Це тим більш справедливо, міркують американці, що у церков утворюються земельні надлишки через скорочення кількості парафіян.

«Наприклад, на заході Північної Кароліни в найближчі 10 років закриються 40 % церков, — прогнозує Северин фон Тшарнер Флемінг, директор Greenhorns — некомерційної організації, яка підтримує молодих фермерів. — Що буде з цією землею?»

Одна з найбільших конфесій Америки — Єпископальна церква, що має близько 6500 парафій і 1,8 млн послідовників, в липні прийняла рішення використовувати більше своїх земель для проектів з відбудови сільського господарства та збереження біорізноманіття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.