Luk 696x481
фото: dneprcity.net

Ціни на цибулю показують нетипове зростання для періоду масового збирання врожаю. Нині вона вже вартує мінімум вдвоє більше, ніж у другій половині вересня минулого року.

Якщо ще того тижня фермерам не вдавалося відвантажувати овоч за 6 грн/кг, то сьогодні вони реалізують продукт за 5-6,5 грн/кг. Дехто вже декларує ціни на рівні 7 грн/кг і навіть – 7,5 грн/кг, повідомляє Українська плодоовочева асоціація.

Більше того, підвищення триватиме і надалі. Учасники ринку пояснюють це активізацією попиту з боку гуртових компаній, які почали закуповувати цибулю для закладання на зберігання.

На ціни впливає і доволі обмежена пропозиція якісного товару. За словами виробників, через погодні негаразди навесні вони були змушені відкласти старт польових робіт з посадки цибулі. У результаті і сезон збору врожаю почався значно пізніше. Якщо зазвичай роботи розпочинаються у другій половині серпня, то цього року вони стартували тільки у вересні.

Окрім того, нині зниження середньодобової температури зважає нормальному просиханню цибулі в полях, а потужностями для механічної сушки володіють тільки деякі господарства.

Також фермери відмічають і збільшення відсотка овоча дрібного калібру. Проте, завпевняють вони, це не вплине на лежкість продукції.

До слова, виробники не планують поступатися в ціні на якісний товар. За їхніми словами, в разі зниження попиту вони радше припинять продаж і закладуть цибулю у сховища. Сільгоспвиробники впевнені, що цього року овоч буде в ціні через зниження виробництва не тільки в Україні, а й у сусідніх державах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європа шукає в Україні картоплю та цибулю, щоб закрити африканські контракти.