Продаж прав оренди земельних ділянок на електронних аукціонах дозволяє збільшити вартість оренди на 10-20% порівняно з тією, що можна було отримати у результаті проведення публічних аукціонів, стверджує Віктор Вишньов, генеральний директор ДП СЕТАМ в інтерв’ю AgroPolit.

За його словами, це можуть підтвердити результати одного з останніх електронних аукціонів на право оренди 40 гектарів земель у Голопристанському районі Херсонської області.

Початкова ціна оренди ділянки становила 405 тис. грн, а в результаті електронного аукціону вона зросла до 1 млн 230 тис. грн, — це ріст на 300%. Вісім учасників аукціону зробили 104 ставки, спершу піднімаючи ціну на 10-20 тис. грн, а потім дійшли до мільйона і продовжили підвищувати ціну.

За словами Вишньова, електронні аукціони стали зручнішими для потенційних покупців, завдяки тому, що тепер їм не потрібно бути фізично присутніми у місці проведення аукціону — вони можуть знаходитися у іншому місті, сплатити карткою гарантійний внесок і торгуватися.

Нагадаємо, за період з січня до початку вересня поточного року за результатами земельних торгів до місцевих бюджетів надійшло 129 млн грн, тоді як за увесь минулий рік ця сума становила 118 млн грн.

При цьому зросла і середня орендна ставка з 14,73% % від нормативної грошової оцінки у 2017 році до 18,67% у середньому за вказаний період 2018 року.