Onsanto
Фото: agronomu.com

В оновлений список небезпечних хімічних речовин, представлений на 14 засіданні Комітету з розгляду хімічних речовин Роттердамської конвенції ООН, потрапило два пестициди, що застосовуються переважно для обробки посівів кукурудзи, повідомляє прес-служба FАО.

У списку з чотирьох небезпечних для життя людини і для навколишнього середовища речовин виявилися, в тому числі, грунтовий гербіцид ацетохлор, розроблений компаніями Мonsanto і Zeneca для захисту посівів кукурудзи, а також інсектицид форейт, який застосовують на посівах кукурудзи, квасолі, картоплі, а також кави і бавовни.

Остаточне рішення з приводу цих хімічних речовин буде прийнято Комітетом на наступних засіданнях, які відбудуться в період з 29 квітня по 10 травня 2019 року в Женеві.

За словами Крістін Фуелл, координатора Роттердамської конвенції в FАО, Комітет самостійно проводить свої огляди і спирається виключно на наукові дослідження.

Нагадаємо, питання заборони ацетохлору в Україні також піднімалося раніше. У Рівненській області проти агрофірми «Акріс-Агро» навіть було відкрито кримінальне провадження за фактом забруднення земель. При цьому представники української науки, стверджують, що претензій до препарату немає — просто потрібно використовувати його при температурі нижче +25 градусів і швидкості вітру 2-4 м/с.

В Європі ацетохлор визнаний небезпечним в 2009 році, в Росії та Білорусії його заборонили в 2013 році.