Українські сливи станом на 20 вересня втратили порівняно з минулим роком 50% своєї вартості. Це найбільший відсоток зниження ціни серед так званих «осінніх» фруктів (яблука, груші, сливи та виноград), повідомляє «Інфо-Шувар».

Крім того, слива продемонструвала найбільше просідання ціни і серед кісточкових. Ціна сливи на гуртовому ринку на сьогоднішній день становить 11-12 грн/кг, а найнижчою вона була 27 серпня — 5,5 грн/кг.

Наступні за сливами — яблука. Ціни на них у порівнянні з минулим роком знизилися у залежності від сорту на 30-45%. Таким чином, яблука сорту Гала на гуртових ринках коштують на сьогоднішній день 4-6 грн/кг (-45% до ціни минулого року), в Голден — 7-10 грн/кг (-30%).

Аналітики також підкреслюють, що така ціна пропонується за звичайне українське яблуко, натомість за преміальні аналоги цих самих сортів покупці готові платити вдвічі більшу ціну, проте їх пропозиція на ринку доволі обмежена.

Впала ціна і на груші. Порівняно з аналогічним періодом 2017 року на сьогоднішній день груші коштують на 14% менше — у середньому 11,2 грн/кг.

Ціни на вітчизняний виноград, порівняно з минулим роком, практично не змінилися і становлять, залежно від сорту, 25-30 грн/кг.

Аналітики зазначають, що усі з названих продуктів на ринку були присутні ще з початку серпня і, хоча у вересні попит на них традиційно зростає (а за словами продавців на гуртових ринках, цьогоріч він зріс навіть більше, ніж зазвичай), підвищити ціну на «осінні» фрукти не вийде.

Раніше повідомлялося, що, незважаючи на значне зниження ціни на українську сливу, вона порівняно з польською продається на 10-20% дорожче.

Також нагадаємо, що минулого року українські виробники поставили на зовнішні ринки слив на $6 млн грн, що у 7,7 разів більше, ніж у 2016 році, проте цьогоріч тенденція до збільшення експорту цієї кісточкової не збереглася.