Harvest 3682418 1280 696x464

Економлячи на сільгосптехніці, українські аграрії несуть більші витрати, ніж аграрії США і Європи. В рамках щорічного оновлення парку техніки закордонні агровиробники економлять до $100 на гектар у порівнянні з українцями. Такими спостереженнями поділився Міхаель Хорш, один із засновників і керівників компанії Horsch, під час IX Міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM).

За його словами, сільгосптехніка в Україні використовується неефективно. Більшість аграріїв використовують на своїх полях і стару, і нову техніку, а також сильно перевищують строк експлуатації сільгоспмашин. Таким чином, витрати на їх ремонт часом досягають $150 на гектар.

Наприклад, великі фермери США і Європи експлуатують трактор на 400-500 л. с. в середньому 3 тис. мотогодин, тоді як в кращих господарствах України трактор з такими ж характеристиками використовують 8 тис. мотогодин.

Теж саме стосується і іншої техніки: в середньому в США і Європі комбайн працює 4 тис. мотогодин, в Україні — 10 тис., обприскувач в США і ЄС — 80 тис., а в Україні — 150 тис. мотогодин.

Інвестиції в придбання нової сільгосптехніки за кордоном у середньому становлять $1000 на гектар, а в Україні — близько $700. Витрати на ремонт при цьому у закордонних фермерів становлять $50 на гектар, а в українських — $150.

За підрахунками Хорша, якщо говорити в середньому, то інвестиції в одну машину на рік у фермерів США і Європи становлять $150 на гектар, тоді як в Україні — $ 250, тобто на цілих $100 витратніше.