Xw 1029349 696x395

Україна імпортує значні об’єми російської гречки для задоволення потреб внутрішнього ринку. Але ембарго на неї вводити не будуть. Про це з посиланням на Максима Мартинюка, першого заступника міністра агарної політики та продовольства, передає Agravery.

За його словами, крупа перероблюється в Казахстані, і вже потім надходить на український ринок.

«Зараз в Алтайському краї відбувається екстенсивне розширення угідь, тому затрати на виробництво там набагато нижчі, ніж в Україні. Алтайську гречку вивозять із Росії на переробку в комбінати в Казахстані, і вже звідти везуть до нас», — говорить Мартинюк.

Він підтверджує, що Мінагрополітики вивчало це питання, але вважає, що забороняти імпорт недоцільно. Подібний крок може викликати зростання цін на гречку на вітчизняному ринку.

Водночас через активне збільшення імпорту закордонної гречки українські аграрії все частіше відмовляються сіяти цю культуру. Очікується, що у 2019 році площі під нею порівняно з 2017-м скоротяться більш як удвічі – зі 100 тис. га до 40-50 тис. га.

До слова, за офіційними даними митної статистики, 55% імпорту гречки та проса в Україну забезпечує Казахстан, ще 40% – Російська Федерація, решту – інші країни.