Фото: agrobase.ru

Українські садівники в цьому сезоні зіткнуться з проблемою зберігання яблук в зимово-весняний період, вважають аналітики видання EastFruit. На їхню думку, це може статися відразу з кількох причин.

По-перше, деякі фермери пропустили оптимальні строки збору яблук, тому що завдяки жаркому серпню і початку вересня старт збору врожаю випередив звичні терміни. Більше того, процес дозрівання яблук прискорювався по наростаючій.

По-друге, в цьому сезоні наклалися строки прибирання кількох сортів яблук, які зазвичай збирають в різний час, і фермерам не вистачало робочої сили, щоб провести прибирання в оптимальній фазі знімної зрілості.

Третя причина стосується тих, хто все-таки встиг здійснити збір урожаю яблук вчасно, але не зміг благополучно доставити його до сховища. Деякі садівники повідомляють, що багато яблук постраждало від сонячних опіків в саду, інші ж кажуть, що плоди обпікалися навіть під час транспортування у відкритих контейнерах від саду до сховища. Звісно, такі плоди не можна закладати на зберігання і необхідно відразу ж утилізувати, щоб вони не вплинули на якість зберігання інших яблук у камері.

Слід зауважити, що, на думку аналітиків, на пропозицію яблук на ринку ця ситуація навряд чи вплине. Вона, як і раніше, залишиться досить високою і тому ціни в перспективі будуть досить низькими.

На сьогоднішній день українські садівники реалізують яблуко за ціною в середньому за $0,16-0,20 за кілограм. Експорт яблук в ЄС дозволяє українським садівникам отримати в два і більше разів вищу ціну, при експорті в Азію — в чотири рази вищу.

Крім того, українці продовжують вирощувати яблука, які складно експортувати за межі СНД. Наприклад, «Ренет Симиренка» і «Айдаред».

Нагадаємо, за перші два місяці нового сезону українські виробники яблук збільшили експорт своєї продукції в 3,7 рази. Протягом липня-серпня на зовнішні ринки поставлено 3,3 тис. тонн яблук на суму $940 тис.

Також раніше повідомлялося, що компанія UApple розпочала будівництво найбільшого в Україні холодильного комплексу у Дніпропетровській області. Його ємність складе 19,2 тис. тонн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...