Niva Grain 696x440

Стан українських лабораторій не дозволяє оцінювати адекватно якість зерна. Краще відправляти його зразок оператором DHL до США, як це уже відбувається із аналізом проб ґрунту. Таку думку під час брифінгу висловив Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики, повідомляє Аgravery.

За його словами, цього року спостерігається строкатість показників якості зерна. За даними з елеваторів виходить, що деякі господарства дотримувалися всіх технологій, і зібрали пшеницю першого класу, а деякі – проігнорували та отримували 5-6 клас.

«Ми підписали меморандум із трейдерами про ліміт у зовнішніх поставках у 8 млн т продовольчої та 8 млн т фуражної пшениці. Однак наш експортний потенціал сягає понад 10 мільйонів тонн», – зазначив він.

Мартинюк повідомив, що від зернотрейдерів поки не надходило ніяких заявок на збільшення експортних лімітів пшениці. Мінагрополітики теж не планує переглядати обсяги, адже взяло за основу прогноз USDA в 25 млн т врожаю в Україні, а фактично отримано 24 млн т.

«Сконцентруємося на контролі за виконанням меморандуму», – пояснив заступник міністра.

Нині, за його інформацією, попит на вітчизняну пшеницю дещо перевищує експортні можливості. Вже 40% із запланованого вивезено. А в лютому або березні відправиться останнє судно в цьому маркетинговому сезоні.

На завершення Мартинюк додав, що цьогоріч наша держава вперше експортуватиме кукурудзу до ЄС у значних масштабах.

«Якість нашого зерна задовільна, а європейські країни недобрали власний врожай через посуху», – підсумував він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна встановила новий рекорд з експорту органічної сої.