Українські фермери не користуються програмою компенсації відсоткових ставок за кредитами, на яку в бюджеті-2018 було передбачено 500 млн грн. Про це заявив Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства.

«Продукт не викликав великого інтересу. Фермери не дуже активно беруть кредити, а банки не дуже активно їх кредитують», — цитує Мартинюка agroportal.

За його словами, на наступному засіданні Кабміну буде запропоновано змінити порядок використання цих коштів.

«Частина грошей спрямується на збільшення операційного капіталу Українського державного фонду підтримки фермерів. Це фонд, який дає безоплатні кредити і не вимагає застави. Також будуть спрямовані кошти на компенсацію сплати ЄСВ фермерськими господарствами», — уточнив заступник міністра.

Разом з тим, Олег Нів’євський, експерт Світового банку, говорить, що ініціатива компенсації кредитних відсотків фермерам була завідома програшною.

«Фермери мають, в першу чергу, проблему доступу до кредитів. Величина відсоткової ставки —це вже інша проблема. Банкам просто не цікаво з ними працювати: ні фінзвітності нормальної (бо вони спрощенці), ні застави (бо діє мораторій на землю). Так що результат абсолютно очікуваний. Причина з кредитуванням не там, де шукали», — написав експерт на своєму Facebook.

До слова, у проекті бюджету на 2019 рік передбачається, що частина з виділених на тваринництво 4 млрд грн знову ж таки піде на компенсацію відсотків за банківськими кредитами.