Українські виробники встановили новий рекорд за показниками експорту органічної сої, повідомляє «АПК-Інформ» з посиланням на власних аналітиків.

Згідно з їхніми оцінками, з України протягом перших семи місяців 2018 року експортовано близько 12 тис. тонн органічної сої. Це на 2,3 тис. тонн або 24% більше, ніж за весь період 2017 року, коли експорт цієї олійної склав 9,7 тис. тонн. Таким чином, показник за період з січня по липень 2018 року став новим рекордом відвантажень органічної сої.

Потрібно зауважити, що основним покупцем української органічної сої в означений період стала Німеччина, на переробні підприємства якої поставлено близько 7,6 тис. тонн цієї продукції. Вона ж була лідером і по відвантаженнях органічних олійних з України і за підсумками 2017 року. Друге місце зайняла Швейцарія, яка придбала 2,5 тис. тонн української органічної сої, а третє — Австрія з показником в межах 1 тис. тонн.

Також значні для цієї продукції обсяги були відвантажені українськими виробниками до Італії.

Нагадаємо, за перші шість місяців поточного року експорт олійних культур з України знизився майже на 7% — до $ 651 млн. При цьому основним експортним товаром залишилася соя. Її частка в експорті олійних склала 87%.