45696 Tysyacha Tonn Toksichnyh Himikatov Zhdet Utilizacii V Odesskoj Oblasti Big 3 696x427

Кубинська влада прийняла закон, в якому державні землі переходять у розпорядження фермерських господарств, повідомляє UN environment.

З 6,6 млн га орних земель Куби близько 14% страждають від посухи та спустошення, а більше трьох чвертей уражені ерозією грунту. В результаті, Куба змушена імпортувати 80% продовольчих товарів, що обходиться їй майже в $2 млрд на рік.

В соціалістичну епоху сільськогосподарська політика країни була зосереджена на великомасштабному виробництві цукрової тростини, яка, як і раніше, займає близько половини продуктивних земель Куби.

Монокультурное землеробство ущільнило і засолило грунт, виснажило водні ресурси.

Після розпаду соцтабору цукрова промисловість Куби зійшла на нівець, міжнародна торгівля країни скоротилася до мінімуму.

Закон “Про надання бездіяльних державних земель у приватне користування” тепер дозволяє кубинцям зайнятися фермерством.

Розвивати його Кубі буде непросто: ні до, ні після революції 1959 року в країни не було дрібного аграрного сектора.

Новим фермерам доведеться набиратися знань, як грамотно обробляти землю і підвищувати її продуктивність.

Глобальний екологічний фонд спільно з урядом Куби пропонує їм різні проекти в рамках національної програми з боротьби з опустелюванням, деградацією земель і відновлення екосистеми.

Допомогою держави вже скористався колишній IT-розробник Мартінес Діас, який вирішив змінити амплуа і разом з родиною зайнятися фермерством на виділених йому 22 га землі.

Він з числа ще понад 12 тис неофітів, які ризикнули самостійно відновлювати занедбані землі і вести на них свою справу.

“Коли ми приїхали сюди, тут не було нічого, крім бур’янів, — каже Діас. — Застосування принципів сталого землеробства вимагає багато зусиль, але вони досить прості і дали свої плоди дуже швидко.”

Важка праця і набуті навички вже окупилися для багатьох кубинських сімей, які перетворили «мертві» поля в процвітаючі угіддя і забезпечують свіжими фруктами, овочами та м’ясом не тільки себе, але й всю країну.