В Україні відкривається все менше нових магазинів, які торгують продуктами, пише «Сегодня» з посиланням на дослідження компанії GT Partners Ukraine.

За перше півріччя 2017-го в країні з’явилися 229 нових точок торгівлі, а за той же період нинішнього року — лише 201.

Ще в липні Ігор Гугля, диркетор GT Partners Ukraine, прогнозував, що до кінця року в Україні з’являться 500 магазинів, хоча за 2017-й їх відкрилося 511.

Тоді експерти пояснювали цю тенденцію зростанням орендних ставок за останній рік на 10-15% і насиченням продовольчого ринку рітейлу. Крім того, знижується купівельна спроможність населення.

Сьогодні аналітики говорять про стабільний тренд уповільнення розвитку продуктового рітейлу в Україні. За даними Гулі, у першому півріччі 2018-го продовольчі мережі відкрили 201 торгову точку, і 160 з них були абсолютно новими, інші просто змінили вивіску в результаті ребрендингу або поглинання.

Причому все менше магазинів відкривають і лідери мережевого продуктового рітейлу, незважаючи на свої ринкові переваги. Експерти пояснюють це крім названих причин дефіцитом великих площ під магазини.

Статистику в бік зменшення підправляє і тренд «монополізації»: коли зникають десятки дрібних торгових точок, а на їх місці відкривається один великий магазин.

Мережі почали експансію в сільські райони, де ціна оренди нижча, ніж у містах, констатують фахівці. Там ця тенденція йде назустріч протиборчої — падінню купівельної спроможності українців.

Навіть якщо вона і стане поступово зростати на 2-4%, то цей відсоток не дасть можливості «під таке мляве економічне зростання відкривати нові торгові точки», резюмує Олексій Дорошенко, директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж.

На цьому тлі конкуренція між продовольчими ритейлерами загострюється: як ми писали раніше, вони починають змінювати формати, покращують бізнес-процеси, щоб утримати покупців. Крім того, мережі все частіше використовують франшизу як метод здешевлення своїх витрат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.